Wybierz z poniższych pól co Cię interesuje:

Dezynfekcja wody basenowej

Ponad 15 lat montujemy do basenów najzdrowszą dezynfekcje wody basenowej – dezynfekcje metodą elektrolizy – nisko zasolonej wody. Woda jest lekko słona, krystalicznie czysta, pozbawiona chemicznych czynników, ma pozytywny wpływ na zdrowie kąpiących się, szczególnie dzieci. Unowocześnione urządzenia na elektrolyzie.

Technologia dezynfekcji wody

Dezynfekcja nisko zasolonej wody basenowej to najnowocześniejsza metoda dezynfekcji wody we wszystkich basenach i pływalniach. Metoda ta w całości zastępuje obecnie stosowaną chemiczną dezynfekcję wody w basenach (chlorowanie, tabletki tlenowe, itp.). Jest to ekologiczny sposób dezynfekcji wody basenowej, przyjazny zarówno użytkownikom jak i środowisku. Metoda ta może być również łączona z innymi sposobami dezynfekcji wody basenowej, np. lampy UV, ozon, chlor, itd.

Opis działania

Dezynfekcja wody solą polega na elektrolizie soli wsypanej bezpośrednio do basenu. Urządzenie EcoMatic® wykorzystuje sól rozpuszczoną w wodzie basenowej w małym stężeniu – ok. 0,4% (1 łyżeczka soli, tj. 4 g na 1 litr wody). Taka lekko zasolona woda jest pompowana pompą basenową do ogniwa (celi), gdzie zachodzi anodowa i katodowa elektroliza. W rezultacie powstaje środek dezynfekujący hypochlorid (HClO). Produkcja hypochloridu przy zastosowaniu urządzenia EcoMatic® jest zależna od ustawienia pracy urządzenia (regulacja pokrętłem lub przełącznikiem). Na dużych komercyjnych instalacjach istnieje możliwość zastosowania najnowocześniejszego pomiaru amperometrycznego. Jako produkt wytwarza się także w procesie elektrolizy wolny tlen (O2), który posiada naturalną siłę czyszczenia i niszczy (utlenia) bakterie utrzymując wodę czystą i odświeżającą. Uwalniane są również małe ilości ozonu, który sprawia, że woda staje się kryształowo czysta.

Sól nie zużywa się przy wytwarzaniu hypochloridu a jej zawartość w wodzie basenowej nie zmienia się w trakcie eksploatacji urządzenia. Sól dosypujemy w odpowiedniej ilości jedynie do dostarczanej świeżej wody tak, aby utrzymać przeznaczony poziom zasolenia.

EcoMatic® spełnia wszelkie wymagane normy dezynfekcji wody w basenach DIN 19643. W Polsce uzyskał również niezbędne aprobaty PZH.

Urządzenia EcoMatic® są już od dłuższego czasu stosowane w Australii, Ameryce, Azji oraz w ostatnim czasie w Europie zachodniej. W Polsce urządzenie EcoMatic® otrzymało wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Błękitnego Delfina targów AQUABUD 2002.

Napisz i dowiedz się więcej.