Vantage – samoczyszczący basen

Vantage
Vantage

Vantage to pierwszy i najlepszy na świecie system automatycznego czyszczenia dna basenu przygotowany specjalnie do basenów kompozytowych Compass Ceramic Pools. Vantage oprócz tego, że czyści Twój basen wprowadza dodatkowo naturalny przepływ wody basenowej co pozwala utrzymać ją w nieskazitelnej czystości.

Działanie systemu

System Vantage składa się z ruchomych dysz strategicznie rozmieszczonych na dnie i schodach basenu. Dysze obracając się wokół własnej osi silnym strumieniem wody spychają wszystkie zanieczyszczenia w jedno miejsce, skąd trafiają one do systemu filtracji lub specjalnego kosza na zanieczyszczenia. Strategiczne rozmieszczenie obrotowych dysz powoduje iż każde miejsce w Twoim basenie zostanie wyczyszczone przez system Vantage.

Dysze Vantage uruchamiane są w choreograficznie ustawionej sekwencji a całością niczym „mózg” steruje opatentowany zawór wodny Vantage. Całość nie potrzebuje zasilania energią elektryczną gdyż przemyślana konstrukcja zaworu umożliwia mu wykorzystanie siły wody pompowanej przez system filtracji do sterowania pracą zaworu oraz sekwencyjnego uruchamiania dysz.

Cyrkulacja wody

System Vantage przy okazji czyszczenia dna basenu wprowadza także naturalny ruch wody w basenie. W wodzie stojącej znacznie łatwiej rozmnażają się bakterie i drobnoustroje a Vantage nadając wodzie cyrkulacyjny charakter ułatwia utrzymanie jej w nieskazitelnej czystości.

ogrzewanie-wody-tekst

Słońce ogrzewając wodę w basenie powoduje wyparowanie środków dezynfekujących. Pracujące dysze systemu Vantage równomiernie rozprowadzają środki do dezynfekcji wody co redukuje ich parowanie a tym samym koszty zużycia.

Około 90% ciepła wody basenowej ucieka z jej powierzchni. Ciepłe warstwy wody przesuwają się w stronę powierzchni skąd oddają swoje ciepło do atmosfery a słońce ogrzewa tylko cienką warstwę powierzchni wody. System Vantage pracuje również po to aby równomiernie rozprowadzić ciepło w Twoim basenie. Dzięki temu woda w basenie nagrzewa się szybciej i jest cieplejsza o ok. 1-2 °C.

Vantage to niezawodny system przystosowany do permanentnego czyszczenia dna basenu. W przeciwieństwie do innych metod i urządzeń Vantage pracuje podczas gdy Państwo korzystają ze swojego basenu. Pracujące dysze są ciche i całkowicie bezpieczne a przypadkowe nadepnięcie pracującej dyszy powoduje jej schowanie. Ponadto dysze wyglądają estetycznie i doskonale komponują się z całością.

Zalety systemu Vantage

  • automatyczna i cicha praca systemu,
  • równomierne rozprowadzenie środków dezynfekujących,
  • równomierne rozprowadzenie ciepła w basenie,
  • redukcja kosztów ogrzewania basenu,
  • ułatwia utrzymanie nieskazitelnej czystości wody,
  • system pracuje podczas normalnej eksploatacji basenu,
  • 3 lata gwarancji.

System Vantage jest dostępny tylko dla nowo montowanych basenów kompozytowych Compass Ceramic Pools. Sieć strategicznie umieszczonych dysz, które są częścią systemu Vantage, jest instalowana w wytwórni podczas procesu powstawania basenu. A wszystko to dla Państwa satysfakcji i poczucia spokoju korzystania z czystego i lśniącego basenu z systemem Vantage o kryształowo czystej wodzie.

Więcej informacji na temat systemu Vantage znajdą Państwo także na naszej stronie internetowej www.compasspools.pl oraz w filmach udostępnionych w serwisie YouTube: